0312 442 80 91 / info@elderlyhealthylife.com

  Kültür ve Tarih Zenginlikleri

  Türkiye, tarih kokan sokakları, antik kentleri ve zengin kültürel mirasıyla büyüleyici bir ülkedir.

  Dolu bir kültürün derinliklerine doğru yolculuğa çıkabilir birçok antik kent, tapınak, müze ve tarihi zenginliği nefes kesen manzaralar eşliğinde keşfedebilirsiniz.

  Geçmişin izini sürebileceğiniz tarih ile iç içe bir yaşam; sizler için hazırladığımız özel turlar ve etkinliklerle dolu bir kültür şöleni için sizleri ülkemizin tarih kokan sokaklarına bekliyoruz.

  Antik kentler ve tarihi kalıntılar bakımından en zengin bölgelerden biri olan seyahatinizin merkezi Muğla bölgesi; Likya, Karya ve Frigya gibi antik medeniyetlerin izlerini taşıyan birçok antik kent ile bezenmiştir.

  Stratonikeia, Kaunos, Knidos ve Letoon gibi antik kalıntılar, ziyaretçilere tarihle iç içe geçmiş bir yolculuk fırsatı sunar.

  Stratonikeia Antik Kenti, Muğla il merkezinin 7 km batısında olup Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntılar içeren büyük bir antik kenttir.

  Kaunos Antik Kenti, Dalyan kasabasının hemen karşısında, tarihi Kalburlubük Koyu’nun eteğinde, denizle nehir arasındaki büyüleyici konumuyla binlerce yıl öncesinin izlerini günümüze taşıyan bir arkeolojik hazine olarak öne çıkar.

   

  Knidos Antik Kenti, Datça Yarımadası’nın uç noktasında yer alan antik dönemin önemli liman şehirlerinden biridir. Ege’nin turkuaz sularına açılan bu tarihi kent, sanat, astronomi ve tıp gibi birçok alanda önemli katkılarda bulunmuştur. Antik dönemden günümüze kalan en eski deniz feneri ve ünlü Yunan heykeltıraş Praksiteles’in Afrodit heykeli burada bulunur.

  Kaya mezarları ve antik tiyatrolar, Osmanlı ve Selçuklu Mirası, geleneksel Türk evleri ve konakları ve çeşitli kültürel festivallerle yerel kültürle buluşma şansını yakalayın